Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

Ćwiczenia ratownicze obejmujące działania związane z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego - 15.12.2017r.

W dniu 15 grudnia 2017r kilka minut po godzinie 10.00 na terenie firmy Lohmann odbyły się ćwiczenia ratownicze obejmujące działania związane z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości logistycznych służb współdziałających podczas akcji ratowniczych. W ćwiczeniach brali udział przedstawiciele następujących służb:
o Straż miejska
o Policja
o Przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności z Gdyni
o Funkcjonariusze OSP Wiczlino
o Strażacy KM PSP Gdynia
Założenia ćwiczeń obejmowały zawalenie się części dachu pod wpływem naporu zalęgającego śniegu podczas prac prowadzonych na hali produkcyjnej w godzinach nocnych. Dla utrudnienia założono, że z powodu panujących niekorzystnych warunków meteorologicznych, takich jak śnieżyce i ujemna temperatura, pracownicy ewakuowanej hali nie mogą opuścić zakładu pracy.
 Ćwiczenia podzielono na dwa etapy. Pierwszy typowo ratowniczy, którego celem było sprawdzenie, czy po ewakuacji wszyscy znajdujący się wewnątrz hali zostali ewakuowani i czy nie doszło do wypadków z ludźmi, oraz oceną stanu technicznego obiektu. Drugi etap obejmował działania związane z budową ogrzewanych namiotów dla kilkudziesięciu pracowników w celu przeczekania załamania pogody. Przedstawiciele WZKiOL z Gdyni zorganizowali ciepłe napoje i koce dla pracowników, którzy mogli przetrwać trudne warunki pogodowe założone w ćwiczeniach. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej zabezpieczali miejsce ćwiczeń i kierowali ruchem.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni dziękuje wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w ćwiczeniach.
Opracował: mł. bryg. Andrzej Bornowski