Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

ĆWICZENIA RATOWNICZE NA STADIONIE MIEJSKIM

18 kwietnia 2019 roku w związku z organizacją turnieju FIFA U-20 World Cup Poland 2019 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyły się ćwiczenia ratownicze.

Na ćwiczenia zostały zadysponowane siły i środki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu miasta Gdyni – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 Gdynia Śródmieście, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 2 Gdynia Chylonia oraz Ochotnicza Straż Pożarna Gdynia Wiczlino. W manewrach uczestniczyli również studenci Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, a charakteryzację poszkodowanych wykonały Aleksandra Ciastoń, Paulina Krużbel oraz Żaneta Rutkowska.

Zgodnie z założeniem, nad trybunę główną Stadionu Miejskiego w Gdyni nadlatuje dron. Z urządzenia na publiczność spada niewielka paczka, z której rozsypuje się proszek niewiadomego pochodzenia. Wywołuje to panikę wśród kibiców. W efekcie gwałtownej i niekontrolowanej ewakuacji, kilka osób doznaje obrażeń.

Po zakończeniu ćwiczeń omówiono organizację oraz przebieg.

Czytaj też: Strażacki.pl - Gdynia: Atak chemiczny podczas meczu na stadionie

Czytaj też: Trójmiasto.pl - Strażacy ćwiczyli przed piłkarskimi mistrzostwami w Gdyni

Czytaj też: Dziennik Bałtycki - Niezidentyfikowana substancja i ewakuacja Stadionu Miejskiego w Gdyni. Straż Pożarna ćwiczyła przed Mistrzostwami Świata

Materiał filmowy: ARKA.TV - Ewakuacja Stadionu Miejskiego w Gdyni

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Płusa, Zdjęcia: Andrzej Jakubiak - Strażacki.pl