Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

Pojazdy i sprzęt

GBA 2,5/16 MAN

samochody JRG2 GBA 01Samochód ratowniczo - gaśniczy średni na podwoziu MAN, rok produkcji 2009. Zabudowa wykonana przez firmę STOLARCZYK. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 l/min. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się m.in. agregat oddymiający, aparaty ochrony dróg oddechowych, ratowniczy zestaw hydrauliczny LUKAS, pilarki spalinowe, agregat prądotwórczy, poduszki pneumatyczne wysokiego ciśnienia, ratowniczy sprzęt medyczny, ubrania żaroodporne, mierniki gazu i działko wodno-pianowe.

 

 

GCBA 8+4/50 KERAX 

samochody JRG2 GCBA 03Samochód gaśniczy ciężki ze zbiornikiem wody o pojemności 8000 litrów,  posiada również 4000 litrów środka pianotwórczego. Pojazd na podwoziu RENAULT, wyprodukowany w 2011 roku, zabudowa wykonana przez firmę Wawrzaszek. Pojazd w swoim wyposażeniu posiada m.in. autopompę o wydajności 5000 l/min  i działko wodno-pianowe o wydajności 4800l/min,  agregat prądotwórczy, aparaty powietrzne, ratowniczy sprzęt medyczny, motopompy szlamowe i pływające, pilarki spalinowe tarczowe i łańcuchowe.

 

 

 

SCH 61 BRONTO

samochody JRG2 SCH 02Nowoczesny podnośnik hydrauliczny na podwoziu VOLVO. Nadwozie wykonane przez firmę BRONTO, o zasięgu maksymalnym 61 m. Rok produkcji 2012. Na wyposażeniu pojazdu znajduję się m.in. działko wodne o wydajności 4000 l/min, sprzęt ratownictwa wysokościowego, czy spalinowa pilarka łańcuchowa.

 

 

 

 

SLKw RENAULT

samochody JRG2 SLKw 04Lekki samochód kwatermistrzowski marki Renault Master, rok produkcji 2008. Może spełniać funkcję pojazdu zaopatrzeniowego podczas większych zdarzeń.

 

 

 

 

 

SLRR

samochody JRG2 SLRR 05Lekki samochód rozpoznania ratowniczego marki NISSAN QASHQAI, rok produkcji 2009, wyposażony w napęd 4x4. Spełnia funkcję pojazdu operacyjnego.

 

 

 

 

Przyczepa gaśnicza APr-250/ABC

Przyczepa gaśnicza zawierająca 250kg proszku gaśniczego, przystosowana do holowania przez inne pojazdy. Posiada dwie linie wężowe zakończone pistoletami, które są w stanie rozładować zawartość zbiornika w czasie 50 sekund.

 

FORD f600

samochody JRG2 samochody Ford f600 250Zabytkowy pojazd ratowniczo-gaśniczy stacjonujący w garażach JRG 2 Gdynia-Chylonia. Wyprodukowany 1958 roku przez firmę Ford. Pojazd napędzany silnikiem benzynowym 8-cylindrowym o pojemności 4 litrów. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów wraz z instalacją szybkiego natarcia. Osprzęt i armatura wodna wchodząca w skład pojazdu jest odporna na działanie wody morskiej. Obsadę stanowiło 7 osób wraz z dowódcą i kierowcą. Ze względu na niewielkie wymiary i wyposażenie świetnie sprawdzał się w walce z pożarami na terenach osiedli mieszkaniowych i drogach komunikacyjnych.  Stanowi dużą atrakcję w szczególności dla dzieci podczas licznych imprez i festynów, w których bierze udział.