Komenda Miejska
PSP w Gdyni
SZUKAJ
TELEFONY

Pojazdy i sprzęt

GBA 2,5/16 Star-Man 

samochody JRG4 STAR 06Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu STAR-MAN. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów oraz  autopompę o wydajności  1600 litrów na minutę. Miejsce w kabinie dla 6 osobowej załogi. Na samochodzie znajdują się sanie do ratownictwa wodnego.

 

 

 

GCBA 5/32 Man

samochody JRG4 MAN 04Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Man. Wyposażony jest on w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów, działko wodno-pianowe o wydajności  2400 litrów na minutę oraz autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę. Na wyposażeniu samochodu znajduje się sprzęt firmy HOLMATRO przeznaczony  do ratownictwa technicznego. Załogę może stanowić  6-osobowa załoga.

 

 

 

SCH 40  VOLVO 

samochody JRG4 SCH40 VOLVO 02Samochód ciężki specjalny z podnośnikiem hydraulicznym o maksymalnej  wysokości 40 m, maksymalnym wysięgu bocznym 21 m. Wyposażony jest w suchy pion do podawania środka gaśniczego z kosza. W kabinie może przebywać 3-osobowa załoga.

 

 

 

 

SCKn Renault Kerax

samochody JRG4 SCKn 03Ciężki samochód specjalny kontenerowy Renault Kerax. Przystosowany do przewozu różnego rodzaju kontenerów. Ponadto na wyposażeniu jest przyczepa do przewozu kontenerów oraz kontener skrzyniowy. W kabinie może znajdować się 2-osobowa załoga.

 

 

 

 

SLRR

samochody JRG4 SLRR 01Samochód operacyjny lekki z napędem terenowym na podwoziu Nissan Qashqai

 

 

 

 

 

 

Kontener środka pianotwórczego

Jest to kontener do przewozu środka pianotwórczego. Posiada zbiornik, który podzielony jest na dwie części - jedna komora o pojemności 5000litrów i druga 3000 litrów. Wyposażony jest w dwie pompy beczkowe firmy LUTZ, agregat prądotwórczy o mocy 5 kW.

 

Kontener do cieczy agresywnych

Kontener do przewozu cieczy agresywnych. Posiada dwukomorowy zbiorniki, gdzie jedna ma 3000 litrów, a druga 4000litrów. Wyposażenie kontenera pozwala na pompowanie i przetłaczanie wszelkiego rodzaju niebezpiecznych substancji. Wyposażony jest również w pompę rotacyjną, która pozwala zasysać ciecz do zbiornika. 

 

Kontener przeciwpowodziowy z zaporami wodnymi

Kontener na swoim wyposażeniu ma rękawy wodne 4500 mb, które służą do budowania zapór Znajdują się tam również dwie motopompy pływające o wydajności 1200 litrów na minutę.

 

Kontener przeciwpowodziowy z łódkami 

Wyposażony jest w dwie łódki płaskodenne z silnikami zaburtowymi. Znajdują się tam 2 agregaty prądotwórcze, suche skafandry, ubrania do pracy w wodzie, 2 namioty, krzesła, łóżka polowe i oświetlenie do namiotów.

 

Kontener z pompą do wody zanieczyszczonej 

Kontener ten posiada pompę wysokiej wydajności. Może pompować wodę zanieczyszczoną o zanieczyszczeniach maksymalnej średnicy 7 cm. Wydajność pompy wynosi 11400 litrów na minutę. Znajdują się tam również węże tłoczne W 110 w ilości 60 sztuk i węże ssawne WS 110 w ilości 18 sztuk. Kontener posiada na wyposażeniu namiot, oświetlenie oraz nagrzewnice do namiotu.

 

Kontener inżynieryjno- techniczny

Kontener do przewozu różnego rodzaju ładunku.